הגשמת הגאולה האישית

גאולת ישראל התחילה בתחלת השנה הלועזית 1998. היא לא מתפשטת לכל העם בבת אחת, אלא, קודם כל, לעדר קטן של חלוצים שאלוהים פועל להכין. חלוצים אלה מכונים בשם 'פירות ראשונים', כי הם מגשימים לפני האחרים את גאולתם האישית (ראה: הגאולה האישית). התקדמות גאולת ישראל כיום תלויה בהתקדמות הפירות הראשונים.

אחת המטרות של האתר היא לעזור למי שחש את קריאת אלוהים למצוא את הדרך לגאולה האישית שלו ולהגשים אותה. צוות של מתכתבים עומד לרשות המבקשים לענות, ככל האשפר, לשאלותהים (ראה: כתוב לנו).

הגשמת הגאולה האישית

התהליך להגשמת הגאולה האישית וההכשרה להיות פרי ראשון בגאולת ישראל מתחלק לארבעה שלבים:

  1. הבחנה בקריאה של אלוהים.
  2. הביחרה של הנקרא.
  3. המיבחן של הנקרא.
  4. ההקדשה של הפרי הראשון.


1. הבחנה בקריאה של אלוהים

מי מוזמן להיות פרי ראשון בגאולת ישראל? כל מי ששומע בעומק ליבו את קריאתו של אלוהים וששואף מכל כולו לענות לה.

2. הבחירה של הנקרא

אלוהים לא מכריח אף אחד, אלא מחכה שהנקרא בעצמו יעיין ברצינות בהזמנה הנעלה שהוא קיבל ויענה לה בחיוב. התשובה של הנקרא חייבת לבוא מעומק ליבו ולא מסתם התלהבות רדודה.

מי שרוצה לחיות לפי רצון אלוהים חייב לרצות זאת בכל לבבו, בכל נפשו ובכל מאודו. אף אחד ואף דבר לא אמור להיות חשוב יותר מאלוהים בחייו. הוא צריך להיות מונע רק מרעב לאלוהים ומצמא להתקדמות תוכניתו (ראה: הרעב, החרב והדֶבֶר):

ואשמע את קול אדני אמר את מי אשלח ומי ילך לנו ואמר הנני, שלחני. (ישעיה ו' ח')

3. המיבחן של הנקרא

הרצון של הנקרא, בדומה לזהב המזוקק בכור, יצטרך באופן בלתי נמנע לעבור מיבחן. מטרת המיבחן היא להבליט את אהבות ליבו היקרות של הנקרא ואת רצונותיו האנושיים ולעמידם על כף המאוזניים מול הקריה של אלוהים.

הפירות הראשונים הפוטנציאלים יצטרכו לעתים לסבול מצבים של בדידות, חוסר הבנה, שבירת המסגרות של החיים השיגרתיים, להתנגד לדעות הקדומות וללכת, אם זה נחוץ, בניגוד לרוב, בניגוד להיגיון האנושי ולהיגיון המקובל.

בכל מיבחן, אלוהים יחדש את קריאתו כדי שהנקרא יאשר בכל פעם בפעם שאף דבר לא מונע מימנו להדבק לבחירתו באלוהים. אם רצונו אמיתי, הנקרא יהיה מוכן להקריב הכל לאלוהים כדי להשיג את האוצר היחיד, נוכחותו.

הפירות הראשינים הם אלה שמנצחים במיבחן האמונה ובוטחים באלוהים לפני שיראו את הניסים שלו ולפני שיקבלו את המתנות שלו. הם משוכנעים שאלוהים אוהב אותם יותר ממה שהם אוהבים את עצמם, שהוא אוהב את ישראל יותר ממה שהם אוהבים אותו, שהוא אוהב את האנושות יותר ממה שבני האדם אי פעם יוכלו לאהוב אותה.

הפירות הראשינים חיים בענווה, ציות לאלוהים ומודעים היטב שבלעדיו הם חסרי אונים.

הפירות הראשונים של גאולת ישראל, אם יוכלו להנות מהברכות שאלוהים יעניק לעמו, הם ידבקו מעל הכול לגאולה הניצחית, כלומר הגאולה האמיתית שהנאמנים יחיו בה אחרי מותם או אחרי שאלוהים יחליף את העולם הזה (ראה: הגאולה הניצחית).

4. ההקדשה של הפרי הראשון

בניצחונות שהוא מצליח לזכות במיבחנים שלו, הנקרא בונה ומפתח את אמונתו. אם הוא יתמיד בהם עד תום, יוולד בו הלב החדש המובטח על ידי אלוהים. לב חדש זה הוא החותם של הגאולה האישית והניצן של טבעו האמיתי בצלם אלוהים (ראה: הברכות של גאולת ישראל). אז יהפוך הנקרא לפרי ראשון בגאולת ישראל.

בטבע החדש שנולד בו, הפרי הראשון משיג בחזרה את האיחוד עם בוראו. הוא יכול לחוות, כבר מהעלום הזה, כניסת החיים האלוהיים בתוכו ובחלק העולם שהופקד ביידו. וכן יכול, ביחס דומה, ברוחו החדשה להכנס לעולם האלוהי. (ראה: הגאולה האישית).

על ידי הטבע החדש בלבד, יהיה הפרי הראשון כשיר לשרת את אלוהים בהתאם לקדושתו ויוכל להתחיל לפעול להתפתחות גאולת ישראל.

הפרי הראשון מחפש בהתמדה ובחריצות את רצון אלוהים לחייו האישיים ואת כוחו כדי להגשים את יעודו. כאשר הוא מבשר את הגאולה, הפרי הראשון לא מוסר סתם הסברים נכונים עליה, אלא מאפשר לשמיים להשתקף בו, וכך נותן לגאולה עדות חייה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הישג, עם התגים , , , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s