שמה היא הגאולה?

שמה היא הגאולה?

פרוש המילה 'גאולה' היא ישועה, הצלה, פדות, וגם תחייה. הגאולה היא התגלות אלוהים בעולמנו והתערבותו כדי להביא את הישועה. ההכרזה 'הגאולה התחילה' מתייחסת לגאולת ישראל ולה בעיקר מוקדש האתר הזה. לפיכך היהודים ובראשם הישראלים הם הראשונים האמורים להפיק תועלת מהאתר. אך גאולת ישראל והשלכותיה צפויות להגיע עד לכל קצוות העולם, על כן חברי הגויים גם הם אמורים להתעניין באתר (ראה: הגויים). אך גאולת ישראל היא לא כל הגאולה. היא מהווה פן אחד בלבד. הגאולה מכילה 3 פנים הקשורים אחד לשני:

  1. הגאולה הניצחית
  2. הגאולה האישית
  3. גאולת ישראל

גאולת ישראל היא שלב הכרחי בתוכנית אלוהים, אך היא שלב בלבד ולא המטרה עצמה. בגאולת ישראל תרבנה הברכות, והן תהינה שיקוף נפלא לגאולה הניצחית, אבל תמיד שיקוף בלבד ולא המציאות האמיתית. המטרה העיקרית של גאולת ישראל היא לפנות את הדרך לגאולה הניצחית. רק הגאולה הניצחית היא בעצם הגאולה האמיתית, מפני שהיא המטרה העילאית והסופית של אלוהים. מהותה של גאולת ישראל היא לא כל-כך להנות מהברכות שאלוהים יעניק, אלא בעיקר לעבוד בעזרתן להשלים את התוכנית האלוהית ולקרב את הגאולה הניצחית. חלק מהברכות שבגאולת ישראל הן זמניות וחלקיות, כמו תחיית הצמחייה והחיים החיצוניים. חלק מהברכות הן ניצחיות ומושלמות כמו תחיית הלב, שהיא תחיית צלם אלוהים שאבדנו באשמת אדם וחווה. ברכות אלה הן המאפיינים העיקריים של הגאולה האישית. הגשמת הגאולה האישית היא תנאי לקידום גאולת ישראל וכך להתקרבות הגאולה הניצחית. רכישת הגאולה האישית היא מטרתה של כל חיי אדם בעולם הזה.

*****

מומלץ לעיין בעמודי האתר בסדר המופיע (לעקוב אחרי החץ בסוף כל עמוד), על מנת לקבל תמונה כוללת בראשונה. הגאולה מוצגת כך באופן היגיוני לפי ההיבטים השונים שמהווים אותה, תולדותיה מבריאת העולם עד היום, הנבואות השייכות לה ותהליך התפתחותה.

פוסט זה פורסם בקטגוריה הקדמה, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s